O lampach | oryginalne-lampy.pl

O lampach

Oświetlenie ma niebagatelne znaczenie dla naszego życia oraz samopoczucia. Każde pomieszczenie w domu lub mieszkaniu powinno posiadać takie światło jakie będzie niezbędne do zapewnienia nam – mieszkańcom odpowiedni poziom komfortu oraz dobrego samopoczucia. Po pierwsze natężenie i intensywność oświetlania musi być dostosowane do przeznaczenia danego pomieszczenia, zbyt jasne światło nie będzie sprzyjało odpoczynkowi lub relaksowi w sypialni i łazience, natomiast zbyt żółte i słabe światło będzie nieodpowiednie do pokoju gdzie się uczymy lub pracujemy.

slide2

Idąc dalej poza aspektem komfortu związanego z przebywaniem w pomieszczeniach, możemy wyróżnić użytkową funkcję lamp, lampek i kinkietów – dobrze zaprojektowane zapewniają łatwość obsługi – przykładowo w lampce nocnej włącznik powinien być prostej konstrukcji aby nawet gdy się przebudzimy, nie sprawiał problemów z jego użyciem – zbyt wyrafinowany mechanizm nie będzie spełniał swojej roli.

e27-pendant-lamp-base-3

Innym aspektem związanym z zastosowaniem światła, jest dekoracja i aranżacja wnętrz – tutaj projektanci mają do dyspozycji czynnik, który umiejętnie użyty może przesądzać o ostatecznym efekcie estetycznym i dekoracyjnym wnętrza. To światło gra rolę medium, w którym przejawia się charakter danego pomieszczenia. Dlatego też poświęcimy wiele uwagi na dekoracyjny i związany z projektowaniem wnętrz element.

pouring_light4_1eSPQ_1822

Lampy mogą stać się pasją, patrząc na mnogość dostępnych wzorów oraz na poziom najnowszej technologii związanej z oświetleniem przed nami bardzo ciekawa podróż w świat lamp i dekoracji 😉

Po prostu piękne lampy pasują do pięknych wnętrz 😉

502110_Bell_Lamp_Sand_Detail

502100_Bell_Lamp_Sand_group

Scandinavian-Silver-Potence-Lamp

Pull

Muuto-Meeting-1

Muuto_Lounge

gubi-lamp

Muuto

Concert_gallery

boxlight-1

26797-612x612-1

99264-original-1357223461-primary